Lifemed Special Medical Center

Lifemed Medical Centre Istanbul

Lifemed Medical Centre is specialised in dental care, cosmetic surgery and hair implant. Founded in 2004, this ISO 9001:2008 certified clinic is located in Istanbul, Turkey. See customer reviews, before and after photos and ask for the price of surgery abroad. Fill out the form for a free pre-diagnosis. Quick response.

Lifemed Special Medical Center, Istanbul, Turkey

Lifemed Medical Centre is a medical centre working in the health sector since 2004 with the help of expert doctors and a friendly service mentality under the guidance of current technology. Our centre has closely followed the innovations in medicine since its inception with over 20 polyclinics, aesthetic and dermatology clinics, oral health unit, physiotherapy unit, advanced imaging and diagnostic systems. The aesthetic and dermatology clinic serves many patients who need hair, beard, moustache and eyebrow transplants.

Lifemed, which has the necessary perfection and competence in this field with the “Certificate of Authorization of the Intermediate Authority of International Health Tourism” and the “Certificate of Quality Management System ISO 9001” approved by the Ministry of Health, continues to operate in the sector at full speed.


Clinic specialty:

Dental care
Dental implants
Dental facets
Dental extraction
Root canal treatment
Dental whitening

Plastic surgery
Botox injections
Facial lipofilling
Mastopexy
Laser liposuction
Gastric sleeve
Gastric bypass
Gastric bypass
Secondary rhinoplasty

Hair Implant
Hair transplant
Hair transplant DHI
Hair transplant FUE
Hair transplant FUE Gold
Hair transplant FUT
Hair transplant BHT

Services +

Free Wi-Fi
International newspapers
Tourist guide
Parking
TV in room


City: Istanbul – Country: Turkey – Founded in 2004 
Accreditation: ISO 9001:2008 – Language(s) spoken: English, Turkish


Reviews of Lifemed Special Medical Center

Andy Millman
Andy Millman
11:00 23 Dec 22
The gentleman who guided us through all the instructions and tests, His name was Yigit who worked at the desk on the first floor. He was so helpful! I can see that he has a very busy, stressful job but he made sure he informed us timely manner and always followed up with our tests. I will be coming here again with our Turkish friends if they have good quality personnel like Mr. Yigit. Thanks again!
Oben Celik
Oben Celik
07:24 11 Oct 22
Horrible place. They book you a time but they never on time. I went there for 5 mins operation and waited almost 45 mins.It is my 3rd day here for treatment after almost 10 days after my first comment. I got booking at 10 am but still doctor is not here after 25 mins. I don't understand why they even bother to book a time slot.
esranalan secret
esranalan secret
08:27 21 May 22
Lifemed tıp merkezinde 20 Mayıs cuma günü saat 16:05 PET çekimi için randevuma tam vaktinde geldim ancak benden sonra gelen hasta görevlilere beklemek konusunda okadar sorun çıkarınca hastayı hiç bir şekilde bize sormadan önümüze geçirdiler.sirf sorun çıkaran hastayı sakinleştirmek için .bu haksızlık konusunda mutlaka gerekli yönetime şikayetimide yapacağım.Bizim suçumuz medenice beklemek mi.Suan bunu kurumunuzdayken yazıyorum.Bu şikayetimi banko çalışan görevlilerine söylediğimde haklısıniz diyorlar ben zaten biliyorum haklı olduğumu.Sirasini bilmeyen insanlara bu cesareti veren sizsiniz.Ben 6 yaşında çocuğumu arabada bekletiyorum Caddebostan da oturduğunu söyleyen o hastami bekleyemiyor.Buraya insanlar Pet cekimi için şehir dışından geliyorlar o insanlar sakince beklerken aynı mahallede oturan adam sorun çıkardığı için insanların önüne geçiriyorsunuz.
mukadder güral
mukadder güral
23:22 24 Mar 22
Pet shooting was done on the night of March 24. The interest of the employees was very good. Especially Yahya, who did the pet shooting, took care of everything.We left here happy and peaceful. I wish my results to be good.Thanks.
Melis Özel
Melis Özel
13:04 02 Dec 21
Lifemobil 🧡
GÜLAY KARATAŞ
GÜLAY KARATAŞ
22:31 01 Oct 21
Yüzümde bulunan ton eşitsizliği için gittim Utkan bey ve Yağmur hanım çok ilgili onun dışında personel çok ilgisiz yapılan işlemler sonucu yüzüm aynı kaldı ben memnun kalmadım
Cem Bozat
Cem Bozat
14:30 20 Sep 21
Harika bir sağlık hizmeti aldım doğrusu, Uzm Dr Ebru Özay ve çalışma arkadaşlarına çooook teşekkür ediyorum buradan tekrar..Şuan olduğu gibiGözlerinzdeki gülümsemeleriniz eksilmesin hiç :)Sağlıcakla kalmanız dileğiyle..
D. A.H.
D. A.H.
16:28 04 Apr 21
My sister and I were planning to do laser hair removal treatment, but weren’t quite sure where to go as it was a bit of a hard decision with all the different options out there, especially with the bitter truth that not all centres use original devices. After a lengthy research and having contacted quite a few medical centres, I happened to come across Lifemed Hospital and had a chat with a lovely lady called Beste who was very professional, kind and helpful. She is pretty informative, honest and is always happy to answer any question I may have. As original devices are used at Lifemed, we decided to book an appointment for consultation. Upon our arrival, we were introduced to Dr. Utkan Kızıltaç who was very professional and knowledgable. He explains everything in details and is very approachable. We are especially pleased with Mr. Kızıltaç’s lovely attitude and superb expertise. Dr. Kızıltaç was very sincere and transparent and advices you which machine is best for you in accordance with the type of hair and skin you have.Dr. Kızıltaç even went out of his way to make our experience easy and straightforward within the department by not letting us feel the language barrier as we don’t speak Turkish.It’s probably a bit early to make a judgement re the treatment as my sister has only had one session so far but she seems happy with the result. The lady who did the session for her seemed friendly, experienced and hygienic. My first session will be taking place soon and we will see how it all goes.
A. L.
A. L.
16:04 13 Dec 20
geçtiğimiz hafta efor testi yaptırmak için gittim doktorum efor istemişti daha önce muayene olduğum için lifemed'de tekrar yaptırmak istemedim. orda çalışan kalp doktoru kadın adını bilmiyorum kimse bana yapmadığı surat kalmadı bir saat beni kapıda bekletti içerde eforu yaptıran görevlilerle sohbet etti siz dışarda bekleyin diye küçümser hallerde konuştu benimle doktor olmadan önce insan olma dersi alması lazım. tüm bunlara rağmen saygımdan söz etmedim raporumu alıp sessizce ayrıldım fakat raporu doktoruma gösterdiğimde parazit yüzünden en önemli kısmın okunmadığını söyledi çekimi yalan yanlış yapmışlar parazit yüzünden kalp verilerim okunamıyor. başka yerde yaptıracağımın iki katı para verdim sonuç bu zaten görevli arkadaş da sanki hayatında ilk kez efor çektiriyor gibiydi üzerimde deneme yapar gibiydi odanın hijyenini de yeterli bulmadım üstelik böyle bir zamanda. başka söylenecek laf yok size.
suzan yağcı
suzan yağcı
13:29 26 Nov 20
26.11.2020'de(bugun) babamin DatScan cekimi icin geldik. Nukleer tipta cekimi yapan Sn.Suat Zor(umarim ismini dogru gordum) o kadar ilgilendi ki, kendisine minnettar kaldik. Bugune kadar babamin durumundan oturu bircok farkli yerde bircok farkli goruntuleme yaptirdik. Bu kadar sabirla ve ilgiyle, hastanin durumundan dolayi islemi mumkun oldugunca kolaylastirabilmek adina bu kadar alternatif cozumler ureten bir baska kisiye denk gelmedik. Hareket kabiliyeti nedeniyle goruntuleme esnasinda cok problem yasadigimiz babam icin hic usenmeden ve sabirla, rahat edebilmesi icin cozumler uretti. Ayrica islemin en basindan biz ayrilincaya kadar cok detayli bilgiler verdi ve kafamizda hic soru isareti kalmadi. Sn.Suat Zor farkindan dolayi cevremizdekilere onerecegiz. Kendisine minnettariz cok tesekkur ederiz.Boyle bir personele sahip oldugunuz icin de sizi tebrik ederiz.
Burcak Tanses
Burcak Tanses
21:39 10 Nov 20
Merhaba,Lifemed tıp merkezinde epilasyon hizmeti alıyorum yaklaşık bir buçuk senedir. Soprano ice platinum cihazını araştırıpta geldim orijinal cihazı olan yerler anadolu yakasında kısıtlıydı. Ve gerçekten cihazın verdiği fayda inanılmaz. Tabi ki cihaz kadar uygulayan çalışan ekipte çok önemli bu konuda Hasret hanıma çok teşekkür ederim. Naz hanım ile başlayıp Hasret hanımla devam ediyorum ve hepsi birbirinden tatlı, güler yüzlü ve ilgili. Yani gerçekten ekipten yana hiç şüpheniz olmasın çok sıcak samimi ve iş odaklı insanlar. Corona döneminde gitmem gerektiği için gittim ve sterilizasyonu da bi hayli tatmin edici. Herkese çok teşekkür ederim sizin gibi insanlar iyi ki varlar! Hasret hanım sizi çok öpüyorummm :)))
Zeynep Gül Büyükabalı
Zeynep Gül Büyükabalı
07:52 06 Nov 20
Lazer epilasyon için başvurdum ve ilk defa paket hizmeti almama rağmen her seans ayni titizlikle çalışan bir ekiple tanıştim. Bir sağlık çalışanı olarak sterilizasyona olan özenlerinden ötürü teşekkür ederim.Özellikle Ayşenur Atalay a bütün nazımı çekip beni gülümsettiği ve işini aşkla yaptığı için ayrica teşekkür ederim. Iyi ki tanıştık😊 G5 masajinda da Aysenur hanimcimla surecimiz devam ediyor. Motivasyonumu artıran enerjisi ve güleryüzüyle güzelleşmeye devam!!!
Semra Tayfun
Semra Tayfun
11:55 16 Sep 20
Lifemedle ilk olarak bir sağlık problemim yüzünden tanışmıştım ve hiçbir şekilde memnun kalmamıştım. Gerek bankodaki çalışanların gergin ve burnu havada tavrı gerekse verilen yetersiz hizmet beni bir hayli itmişti kendilerinden. Ama ardından bir arkadaşımın ısrarı ve evimin yakınlığı nedeniyle lazer epilasyona başladım, artık orada olmadığını öğrendiğim Aytül hanım ile Naz hanım tüm samimiyet ve uzmanlıklarıyla benim lifemede karşı olan tepkimi ortadan kaldırmaya yetmişti. Kaliteli hizmeti sonuna kadar hissettirdiklerini tüm dürüstlüğümle söylemek isterim. Fakat onların oradan ayrılmış olmaları beni çok üzdü ve seanslarım kaldı çünkü artık gitmeyeceğim. Lifemed'de bir tavsiye; her hizmeti sağlamak yerine kaliteli hizmet ve işini seven çalışanlar en önemlisi. Bence önce buradan başlayın. Saygılarımla
nejla ertekin
nejla ertekin
06:53 11 Aug 20
Öncelikle ben de bir hekimim. 2 ay öncesinden randevu verilmesi ve tüm iş programımı buna göre ayarladıktan sonra o gün randevum olmamasını öğrenmem, çalışanların bunu hiç umursamaması, bu randevunun gözümün önünde yazılması, randevudan bir güne önce neden teyit mesajı gelmedi yarın randevum var mı diye mesaj atmamın üzerine ertesi gün randevudan yarım saat önce dönüş yapılması ve cevabın aynen şu şekilde olması ; saat 10:00 da ... ... isimli kişinin randevusu var!! Yani sizin randevunuz yok demek istiyor bana. Hani ben unutmuşum, yanlış yazmışım ya da bir değişiklik oldu ama size haber vermedim kusura bakmayın vs gibi bir yaklaşım bile yok. Yanlışlık tabi ki olabilir ama bunu tavrınızla yaklaşımınızla telafi edersiniz. Ben de bir işletme sahibiyim ve bunun olmasına asla izin vermezdim. Pandemi zamanı olduğu için odanın havalanması için camı açmalarını rica ettiğimde cam açılmıyor diyip işlem bittikten sonra camı açmışlardı mesela ? Ben buraya tavsiye ile geldim fakat kimseye tavsiye etmeyeceğimden emin olabilirsiniz. Sosyal medyaya, instagrama yatırım yapacağınıza belki de kurum içi eğitimleri arttırmalısınız. İnstagram üzerinden de paylaşımlarımı yapacağım. Lazer için ön görüşmeye gelindiğinde 8 seanslık paketin ödemesini nasıl alacağınızı şaşırıyorsunuz daha seanslar başlamadan, ödeme alınırken gösterdiğiniz hassasiyetin aynısını hastalara da gösterseniz keşke. Yazık
mehmet haldun tokay
mehmet haldun tokay
17:19 08 Aug 20
Aslında tıbbi ihtiyaçlar açısından yaşam yerime yakın. Bağdat Yolu üstünde, gidip gelmek araba ile 5 dakika. Araba için Park yeri ücretsiz, rahat. Girişte Covit-19 tedbirleri, adını-soyadını söyle, ateşli hastalık oldun mu... Öyle umursamadan yapılan anket. Bazen kimse yok masanın başında. İşletme "para kazanma" hedefine öyle yoğunlaşmış ki, diğer her şey laf olsun diye. "efendim ödeyeceğiniz borcunuz.. TL" banka kartınızı istiyor. Temassız kartım vardı. "efendim o alet bizde yok, kartınız okutayım." naylon içine konmuş aleti şifrenizi yazmanız için uzatıyor. Alet virüsten naylon içinde kendini korumuş, insan parmağı korumasız, aynı yer basıyor. "kardeşim temassız kart okuyucu mahalle bakkalında var, sizde neden yok?" ilerde işletme şefin odasına girip soruyorum. "3 aydır bankamızdan istedik, gelmedi." insan aklı ile alay ediyor adam. Daha yazayım mı? Allah"tan burası tıp merkezi.
SARE SAYIN
SARE SAYIN
13:39 17 Jul 20
Berbat bir isletme. Yapilacak islem 17 dk dediler. 1.5 saat oldu. Islem hala bitmedi. Bu kadar saygisiz bir yer görmedim.10.30 da girdik. Pet/bt cekimi yapildi. 15.30 da çıktık. Kurumu tebrik ediyorumCiktigimizda otoparklarinda arabamiza carpildigini gördük. Carpma olayina tanik olan otopark gorevlisi hic haber vermemis. Carpan kisinin gitmesine izin vermisler. Boyle ciddiyetsiz bir kurum gormedim.1 saatte tutanak icin bekledik. 10.30 da girip 16.30 da cikabildik.Hastamiz bu arada islem sirasinda herkesin uzerine ayni örtüyü örttüklerini ve cok üşüdügünü söyledi. .
Anıl Sözeri
Anıl Sözeri
18:13 15 Jul 20
Neslihan Hanım sayesinde sizlerle tanıştım. Çok memnun kaldım. Böyle güler yüzlü ve iyi insanları çalıştırdığınız için teşekkürler.
Irmak Arkman
Irmak Arkman
09:20 13 Jul 20
Bugun emar icin lifemede giden ve damar yolu acik olan kardesim lifemedin tuvaletine girdi ve klozet patladi uzerine her yerine lagim suyu geldi. Bahsedilen tuvaletin karsisi kan alma unitelerinin oldugu yerin karsisinda. Burayi heralde kapatacaksiniz gerekli temizligi yapacaksiniz sonra alacaksiniz hastalari dedim. Tabi tabi dediler yirmi dakika ordaydim sadece lagim suyunu temizlediler. Ne odalara girdiler ne temizlik yaptilat ne o kati kapadilar. Bunu okuyanlar eger kan vermeye ya da kan yolu actirmaya gidiyorlarsa sakin gitmesinler. Ben boyle rezil bir yer gormedim. Iki uc tane iyi doktorlari olmasa asla gidilecek yer degilmis. Hijen kosullarini siz dusunun.
Elif Kutlu
Elif Kutlu
07:37 11 Jul 20
Neslihan Hanım sayesinde paket aldım. Güler yüzlü ve işini bilen bir bayan. Aynı zamanda Ayten Hanım ın o güzel elleri sayesinde hiç acı hissetmeden seanslarımı tamamladım. Aile gibi hissettiren bir ortam ve çok güvenilir. Aşırı tavsiye ediyorum. Güzellik merkezlerine gitmeyin.
Erkan Özyürekli
Erkan Özyürekli
09:07 06 Jul 20
Bu sağlık merkezine tıp merkezinekonacak isimler içinde türkçemizde binlerce Güzel isim bulunurken niçin yabancı bir isim koyma ihtiyacı duyuluyor yani bir yabancı isim konulunca oraya daha çok daha çok hasta mı gidiyor daha çok mu pçok mu Güven duyuluyor ben bunu hiçbir şekilde anlamış değilim yani buraya güzel bir isim koy Türkçe yani ondan sonra yabancı kültür egemenliği altına giriyoruz ve ondan sonrada dış güçler dış güçler ya dış güçleri biz kendimiz yaratıyoruz yapmayın ya doğru dürüst Türkçe kelimeler isimler koyun mekanlara her türlü kuruluşlara
Koray Kasabalı
Koray Kasabalı
15:09 02 Jul 20
Teşekkürler ayak bakımı yaptırdım mükemmel ilgi alaka . Çok teşekkür ederim ismini bilmiyorum ama podolog hanım efendi.
Pınar Biber
Pınar Biber
08:29 11 Mar 20
Lifemed lazer epilasyon bölümünde Naz hanım diye harika bir uzman var. Acılı bir işlemi bile keyifli hale dönüstüren, son derece ilgili, kendinizi yanında oldukça rahat hissedebileceğiniz, işine karşı çok titiz ve müthiş güleryüzlü bir insan. Ne kadar tavsiye etsem az olur, onun sayesinde lazere devam edebiliyorum ve sonuçtan çok memnunum. Daha önce gittiğim kliniklerden hiç memnun kalmamıştım. Naz hanım benim lazere istikrarlı gitme sebebimdir.
oğuzhan başar
oğuzhan başar
13:06 09 Mar 20
lifemed 'i tercih etmemizde büyük etkisi olan Neslihan hanıma ilgisinden tedavinin sonuçları içinde lifemedin doktor kadrosunu teşşekür ederim..
Ayhan Ozgan
Ayhan Ozgan
12:59 09 Mar 20
Diş beyazlatma ve cilt bakimi için il dışından geldik.. sonuclarindan gayet memnun kaldik.. ve özellikle ilk andan itibaren güler yüzüyle bizi karşılayan ilgi ve alakasını eksik etmeyen Neslihan Hanım'a çok çok teşekkür ederiz.. 👍
Nil Savci
Nil Savci
06:39 14 Nov 19
I have never seen such an unprofessional rude hospital neither in Turkey nor abroad. All I asked over the phone was 'what is the percentage does Alianz insurance cover the expenses' all I asked for was an approx range, and no one was able to answer my question. This I clearly asked in Turkish, spelling each and every letter, yet the operator scolded me and kept asking questions for over 15 mins I kept telling her Im very sick - then I asked to be transferred to the laboratory, where they also had no clue. Finally I called back to speak to the finance department, and here again I was scolded and told to speak to my insurance! They said that "we can only determine your overall coverage after you are presented with the bill!!"Why should I call My insurance when they can give me a ballpark figure is it 80-90% covered or not. Alianz insurance is a reputable well known insurance company and its each and every hospital that has a separate agreement with them. Please stay away- this is only a moneymaking trap to deceit innocent people and should be reported to the Ministry of Health!
Ercanca X
Ercanca X
16:26 24 Jan 19
İyi bir müessese. Her yönden değerlendirmesini yapamam. Birkaç kez hizmet aldık mennun kaldık.
Batyr Amanov
Batyr Amanov
11:33 01 Jun 18
They have PET CT scanning. Results were ready in two days.Stuff is friendly.
ozan cakir
ozan cakir
14:35 19 Jun 17
Güleryüzlü hizmet, park ve vale hizmet mevcut
Voir les autres avis

Get a FREE pre-diagnosis!

On request and without any commitment
100% free consultation.

We analyse your situation, your needs and expectations. And we estimate the budget needed for : Flight + Hotel + Taxi + Operation

At all times, you retain full control of the process.
Total peace of mind.

 

 

Edit / Claim / Report an error ?

‍👩‍⚕ Get a Free Quote Now ➡️